İletişim

Koronavirüs (COVID-19)

Anasayfa > Koronavirüs (COVID-19)

Koronavirüs (COVID-19)

Koronavirüs COVID-19 Rehberi | Yeditepe Üniversitesi Hastanesi

Çin’in Wuhan şehrinden başlayan ve ülkemize de yayılan Korona virüs (COVID-19)hastalığı ülkemizi ciddi oranda etkilendi. Türkiye Korona virüs tehdidini önlemek adına tedbirlerini ilk günden almaya başladı ve insanları bilinçlendirmeye devam etti. Eğitime ara verildi, seyahat yasağı getirildi, etkinlikler iptal edildi, insanların gerekmedikçe sokağa çıkmamaları yönünde uyarılar yapıldı. Bu virüsün yayılmasıyla dünya genelinde ekonomik sarsıntılar yaşanmaya başladı. Ülkemizde de Korona virüsün yaygınlaşmasıyla birlikte ekonomik sıkıntıları beraberinde getirdi. Şirketler Covıd-19 salgınıyla tedbirler almaya karar verdiler. Dünyada ve ülkemizde evden çalışma yaygınlaşmaya başladı. Google,Amazon,Microsoft gibi firmalar çalışanlarını evden çalışmaya teşvik ettiler ülkemizde ise Yemeksepeti ve Gittigidiyor da bu kervanın içine katılarak çalışanlarının sağlığını düşünerek işlerin evden yürütülmesi kararına varıldı. Bu süreçte işçi de işveren de zor durumda olduğu için iki tarafında birbirine karşı anlayışlı olması temennisi içindeyim. 

Tarım sektörüne bakacak olursak hem üretim hem satış süreçlerinde firmamız adına bizim ve çalışanlarımızın sağlığı için ciddi önlemler alıyoruz.Ürünlerimiz tarladan İzmir Halinde ki şubemize gelme süreci boyunca emek veren çalışanlarımıza maske,eldiven ve dezenfektan tedariği sağlıyoruz.Satış yerlerimizde müşterilerimizin sağlığı için ürünleri elle değil gözle seçmelerini söylüyoruz. Bu olağanüstü durumda çalışanlarımız ve müşterilerimiz için aldığımız tedbirlere sağlığımız için devam edeceğiz.

Türkiye, Uluslararası Fuar hizmetinde TÜYAP, CNR Expo gibi kuruluşlar her yıl Türkiye’den ve dünyadan olmak üzere milyonlarca insan ağırlıyor. Bu fuarlar sayesinde ticari faaliyetlerimiz artıyor ve networklerimiz ciddi oranda çoğalıyordu. Korona virüs salgınıyla ülkemizde gerçekleşmesi beklenen Nisan ve Mayıs aylarındaki fuarlar Ağustos ve Eylül aylarına ertelendi. Bu nedenle öncesinde planlanan ve ertelen fuarlarla birlikte bu aylarda yoğun bir fuar takvimi oluştu. Fakat bu durumun önümüzdeki aylarda düzeleceğini göz önüne alsak bile fuarlardaki insan trafiğinin geçtiğimiz yıllara nazaran düşeceği kanaati içindeyiz. İnsanlar Korona virüs tehdidini benimsemiş ve her türlü tehditten korunmak için kalabalıktan kaçınmaya, insan yoğunluğunun olduğu bölgelerden kaçınmaya çalışacaklardır. Bu durum, fuarlara katılımcı olarak gelen firmaların emeğinin karşılığını alamayacakları yönündeyiz. Bu virüsle birlikte oluşan titizliğimizin virüs bitikten sonra da devam etmesi ümidiyle ve bu disiplinli önlemlerimizin iş hayatımıza yansımasını temenni ederim.